15318
14:42 8.112023

Обмеження прав нацменшин під час упровадження в Україні європейських реформ є неприпустимим – Андрея Бочкор

Політика 2916

Обмеження прав нацменшин під час упровадження ключових реформ на шляху до вступу в ЄС є неприпустимим. На цьому наголосила у вівторок у своїй заяві депутатка Європарламенту від «Фідес» Андрея Бочкор.

Комітет з питань закордонних справ і розвитку Європейського парламенту обговорив з Європейським комісаром з питань сусідства та розширення Олівером Варгеї питання про Інструмент європейського сусідства і партнерства (ІЄСП), у межах якого Європейський Союз підтримує Україну, Грузію, Молдову та країни Південного партнерства.

Під час виступу щодо України Андрея Бочкор наголосила: «Україна понад півтора року страждає від трагічних наслідків війни: сотні тисяч людей загинули, зазнали поранень, були змушені покинути свої домівки. Ці драматичні події впливають і на Європу. Наше найважливіше завдання – захистити людські життя та уникнути подальших втрат, прагнути до якнайшвидшого встановлення миру».

Стосовно пропозицій Європейської комісії щодо розширення ЄС, які будуть опубліковані в середу, депутатка нагадала, що процес вступу України до Євросоюзу передбачає певні вимоги, серед яких є гарантія прав національних меншин. Однак закон України про нацменшини не забезпечує її повною мірою. «Це неприпустимо! Сподіваюся, оцінка Єврокомісії також вкаже на це», – підкреслила вона.

«ЄС та його країни-члени, включно з Угорщиною, підтримують суверенітет і територіальну цілісність України. Із самого початку війни надають безпрецедентну підтримку Києву, людям, які втекли з країни, та тим, хто залишився», – наголосила Андрея Бочкор.

«Єврокомісія рекомендувала визнати Україну кандидатом на вступ до ЄС, але при цьому запропонувала сім умов, які треба виконати. Одна з них – гарантувати права національних меншин, що проживають на її території, і схвалити закон, який врахує рекомендації Венеціанської комісії. Верховна Рада України в грудні 2022 року схвалила новий закон про нацменшини, який не забезпечує рівних прав для них, а лише цементує попередні обмеження! Хоча у вересні до цього документа були внесені поправки, вони не враховують усіх рекомендацій Венеціанської комісії та прохання нацменшин. Таким чином, новий закон є кроком назад порівняно із законом про національні меншини 1992 року, тобто під час реалізації європейських реформ відбулося обмеження прав», – звернула увагу Андрея Бочкор.

 (hirado.hu)

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах