15524
18:00 26.012024

Голова ТУКЗ-КМКС Василь Брензович звернувся до прем’єр-міністра через проблему з прикордонним рухом

Політика 3447

Голова ГО «Товариство угорської культури Закарпаття» Василь Брензович надіслав звернення до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з приводу ситуації, що склалася на Закарпатті із прикордонним рухом.

Річ у тім, що 7 грудня 2023 року Кабінетом Міністрів України внесено зміни до Положення про прикордонний режим, затвердженого постановою від 27 липня 1998 року № 1147. Викладено в новій редакції пункт 7 вказаного положення, згідно з яким відтепер громадяни України в’їжджають, перебувають, проживають, проваджують роботи і пропускаються у прикордонну смугу з дозволу органу Державної прикордонної служби, який безпосередньо виконує завдання щодо забезпечення недоторканності державного кордону у визначеній зоні відповідальності, за наявності документів, що посвідчують їх особу.

«Такі зміни значно ускладнять можливість пересування жителів Закарпаття з метою прибуття до місця проживання або роботи, адже більшість населених пунктів в межах прикордонної смуги з’єднані між собою дорогами місцевого значення» – йдеться у зверненні.

«Слід зауважити, що територія Закарпатської області суттєво відрізняється від будь якої іншої тому як межує з чотирма країнами Європейського Союзу. Загальна протяжність кордонів Закарпаття становить 460 км (з Польщею 33,4 км, зі Словаччиною – 98,5 км, з Угорщиною 130 км, з Румунією – 205,4 км).

Внаслідок внесених змін жителям п’яти районів, які працюють, проживають чи здійснюють певну діяльність в межах прикордонної смуги, необхідно звернутися до органів Державної прикордонної служби для отримання дозволу на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу» – зазначено у листі голови ГО «ТУКЗ».

«В разі звернення усіх громадян області, що потребують вказаний дозвіл, до органів Державної прикордонної служби такі не будуть опрацьовані належним чином у визначений положенням десятиденний строк внаслідок надмірного навантаження» – наголошує Василь Брензович.

«Враховуючи викладене, просимо скасувати дію пункту 7 Положення про

прикордонний режим, затвердженого постановою КМУ від 27 липня 1998 року № 1147, в частині необхідності отримання дозволу органу Державної прикордонної служби для громадян, які постійно проживають, працюють в межах прикордонної смуги» – йдеться у зверненні голови ГО «Товариство угорської культури Закарпаття».

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах