15692
20:27 21.032024

Весняна сесія: депутати Закарпатської обласної ради прийняли понад 60 рішень

Політика 16819

Сьогодні, 21 березня, в Ужгороді відбулось пленарне засідання чотирнадцятої сесії Закарпатської обласної ради. Спочатку в сесійній залі зареєструвалось 50 із 64 депутатів, згодом до них приєдналося ще двоє.

Перед тим, як розпочати роботу, обласні обранці традиційно вшанувати пам’ять усіх жертв російсько-української війни та загиблих Героїв України, серед яких, і наші земляки…

У ході засідання голова ради Роман Сарай та очільник ОВА Віктор Микита нагородили спільною відзнакою обласної ради та обласної державної адміністрації заслужених закарпатців, серед яких і захисники країни.

Окрім того, за дорученням Апарату ВРУ голова облради вручив Подяку Верховної Ради України депутатам Солотвинської селищної ради Емериху Бенедеку та Ужгородської міської ради Олександру Волосянському.

Цього дня у Закарпатській обласній раді з’явився й новий депутат. Присягу склав Роланд Цебер, котрий замінив свого колегу Олексія Іванчо, власника рекреаційного комплексу «Косино», обраного від політичної партії «Слуга народу». Нагадаємо, останній склав депутатські повноваження на минулому засіданні облради 21 грудня 2023 року.

Обласні обранці підтримали пропозицію Андрія Шекети щодо включення нового депутата Роланда Цебера у комісію освіти. Голова обласної ради вручив йому картку для голосування та депутатський нагрудний знак.

Під час засідання депутати надали дозвіл на внесення змін до схеми планування території Закарпатської області, затвердженої в 2013 році. Мета рішення – внесення змін до містобудівної документації на регіональному рівні, яка визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови, використання територій адміністративно-територіальних одиниць та їх окремих частин. Дана Схема планування території слугує підґрунтям для прийняття органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади рішень для розроблення програм соціально-економічного розвитку, схем планування районів та комплексних планів просторового розвитку територіальних громад.

Депутати також прийняли рекомендаційне рішення щодо встановлення розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва. Її розмір становитиме 20 тисяч гривень. Це відповідає середньому розряду складності робіт у будівництві – 3,8 – при виконанні робіт у звичайних умовах.

У ході сесії затверджено Угоду про міжрегіональне співробітництво між Закарпатською ОВА, Закарпатською облрадою та Люблінським воєводством Республіки Польща. Документом, зокрема, передбачається розвивати співробітництво в галузях інформації, культури і мистецтв, освіти, молодіжної політики та спорту, розвитку туризму та рекреації, охорони здоров’я, економіки та індустрії, місцевого управління та самоврядування, охорони навколишнього середовища та раціонального використання природних ресурсів, промисловості, сільського господарства, транспорту і торгівлі, гуманітарної допомоги, тощо.

Окрім того, своїм рішенням депутати затвердили Положення про порядок розгляду електронних петицій, адресованих Закарпатській обласній раді. З петиціями можуть звертатися належним чином зареєстровані громадяни України, які офіційно проживають на території області, через офіційний вебсайт Закарпатської облради (zakarpat-rada.gov.ua), вебплатформу «Єдина платформа місцевої електронної демократії» (e-dem.ua) або Єдиний державний вебпортал електронних послуг «Портал Дія». Електронні петиції повинні стосуватися питань, які відносяться до повноважень та компетенції Закарпатської обласної ради. Петиція розглядатиметься за умови збору на її підтримку не менш ніж 1 тисячі підписів громадян протягом 30 календарних днів з дня її оприлюднення.

Під час засідання депутати одноголосно затвердили План розвитку професійно-технчної освіти Закарпатської області до 2027 року. За словами директора департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА Мар’яни Марусинець, підготовкою кадрів в області забезпечують 15 закладів професійно-технічної освіти. Серед них – 3 вищі професійні училища, 2 центри професійно-технічної освіти, 9 професійних ліцеїв та один структурний підрозділ вищого навчального закладу. Підготовка кадрів здійснюється за кількома напрямами і видами господарської діяльності для 6-ти галузей економіки: промисловість, торгівля і громадське харчування, будівництво, сільське господарство, транспорт, житлово-комунальне господарство і невиробничі види побутового обслуговування населення. Наразі в області професійно-технічну освіту здобувають близько 6 тисяч осіб. З них понад 200 – діти-сироти та діти, які залишилися без батьківського піклування. Працевлаштування становить 80%. Навчально-виховний процес забезпечують близько 900 педагогічних працівників.

Окрім того, обласні обранці затвердили Положення про умови та порядок надання платних соціальних послуг і тарифи на платні соціальні послуги на 2024 рік комунальним установам Закарпатської обласної ради «Виноградівський геріатричний пансіонат», «Мукачівський психоневрологічний інтернат №1», «Мукачівський психоневрологічний інтернат» та «Тур’я-Реметівський психоневрологічний інтернат».

У ході засідання депутати прийняли рішення про затвердження звіту про виконання обласного бюджету за 2023 рік. Водночас іншим рішенням внесли деякі зміни до обласного бюджету на поточний рік. Відтак затвердили низку обласних програм та змін до них.

Під час сесії також було затверджено статути кількох комунальних закладів Закарпатської обласної ради у новій редакції. Зокрема, йдеться про «Мукачівський професійний аграрний ліцей імені Михайла Данканича», «Закарпатську обласну клінічну лікарню імені Андрія Новака», «Обласний клінічний фтизіопульмонологічний лікувально-діагностичний центр».

Окремими рішеннями депутати прийняли звіт про виконання фінансового плану Комунального підприємства «Закарпатський інформаційно-аналітичний центр» Закарпатської облради за 2023 рік та внесли зміни до цього плану на наступний рік.

Підтримали обласні обранці й рішення про звільнення заступника начальника «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської облради.

Цілих два блоки питань 46 – 54 та 55 – 61 стосувалися рухомого та нерухомого майна області. Зокрема, про ліквідацію Комунального підприємства «Центральна районна аптека №14 Закарпатського обласного виробничого об’єднання «Фармація», про безоплатну передачу у державну власність цілісного майнового комплексу Закарпатського обласного бюро судово-медичної експертизи, про безоплатну передачу рухомого майна та нерухомого майна зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ міст області, тощо.

Під час засідання офіційно стартувала місія «Амбасадорів Закарпаття». Йдеться про поважних людей, які, використовуючи свій авторитет і професійні компетенції, сприятимуть іміджу та престижу Закарпатської області. Також допомагатимуть розвитку інформаційної, економічної та культурної співпраці, розповсюджуватимуть ідеї інвестиційних можливостей краю на національному рівні та серед іноземних партнерів за кордоном.

Голова ради Роман Сарай урочисто вручив їм посвідчення та значки. За його словам серед них – вихідці із Закарпаття, які живуть за кордоном, та хочуть бути корисними нашому краю. «Ми переконані, що завдяки Амбасадорам Закарпатської області – матимемо насамперед активних лобістів у співпраці із закордонними партнерами», – зазначив Роман Сарай.

Наприкінці засідання депутати прийняли звернення Закарпатської обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо продовження виплати соціальної допомоги для вимушених переселенців до кінця воєнного стану.

Вичерпавши порядок денний, депутати офіційно закрили чотирнадцяту сесію Закарпатської обласної ради VІІІ скликання.

Руслан ФАТУЛА

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах