15728
16:15 4.042024

ТУКЗ-КМКС знову звернулося до керівництва держави щодо дозволу на перебування в прикордонній смузі

Політика 2713

Товариство угорської культури Закарпаття (КМКС) знову звернулося до керівництва країни з приводу чинних правил перебування в прикордонній смузі. Відповідні звернення організація надіслала Президенту України Володимиру Зеленському, уповноваженому з прав людини Дмитру Лубинцю та голові Держприкордонслужби Сергію Дейнеку.

Уряд України 7 грудня 2023 року вніс зміни до Постанови КМУ від 27 липня 1998 року №1147 «Про прикордонний режим». Ними передбачено, що громадяни України мають право в’їжджати, перебувати та працювати в прикордонній смузі лише з дозволу відповідного органу Держприкордонслужби. Постанова не визначає винятків щодо звільнення від отримання таких дозволів навіть для осіб, які на постійній основі проживають або працюють на цих територіях.

У листі організація із захисту інтересів угорської громади зазначає, що Закарпатська область має 460-кілометрову прикордонну смугу, межує з чотирма країнами Європейського Союзу: Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією – і в цьому абсолютно відрізняється від будь-якого іншого регіону країни.

Згадані зміни негативно впливають на мешканців п’яти районів Закарпаття. З огляду на це голова ТУКЗ-КМКС Василь Брензович просить вилучити з Постанови «Про прикордонний режим» частину пункту 7, який вимагає отримувати дозвіл на перебування і тим, хто проживає та/або працює в прикордонній смузі на постійній основі.

Громадська організація також наголошує, що згідно з постановою, «прикордонна смуга встановлюється безпосередньо вздовж державного кордону України на його сухопутних ділянках або вздовж берегів прикордонних річок озер та інших водойм, на ділянці місцевості завширшки 5 кілометрів від лінії державного кордону, і не може бути меншою за ширину смуги місцевості від лінії державного кордону до лінії прикордонних споруд. Відповідно, до прикордонної смуги не включаються населені пункти».

Тому ТУКЗ-КМКС просить Сергія Дейнеку надати чіткі роз’яснення, чи потрібно отримувати дозвіл тим громадянам, які проживають у населеному пункті, що знаходиться за 5 кілометрів від лінії кордону.

VV

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Закарпатті прикордонники ліквідували «повітряний коридор», яким здійснювалася тютюнова контрабанда
13:39
Дива не сталося: «Минай» покинув українську Прем’єр-лігу
12:35
У селі Руська Мокра Тячівського району внаслідок аварії загинула 13-річна дівчина-пішохід.
18:13
Офіс “Зроблено в Україні” відкрито в Ужгороді
17:27
На Закарпатті зарибнювали водойми
17:20
Довелось повернувся додому пішки. На кордоні в Українця вилучили автомобіль. Відео
17:08
Поліцейські Берегівщини повідомили про підозру у службовій недбалості експосадовцю міськради, який допустив масштабне забруднення земель громади
16:11
Житлова субсидія на неопалювальний сезон: кому призначають автоматично, а кому – за особистим зверненням
14:52
Зубопротезування для військових та ветеранів: як працює новий пілотний проєкт від НСЗУ на Закарпатті
14:36
На Закарпатті затримали переправника з «клієнтом»
13:22
Всі новини