15724
11:58 4.042024

Ми зробили подальші кроки для взаємної довіри між Угорщиною та Україною – Сійярто

Політика 3448

Протягом останніх тижнів ми зробили нові кроки для відновлення взаємної довіри у відносинах між Угорщиною та Україною, повідомив у середу на своїй сторінці у Facebook міністр зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, перебуваючи в Брюсселі.

У столиці Бельгії угорський урядовець узяв участь у засіданні міністрів закордонних справ країн НАТО, а по обіді мав двосторонні зустрічі зі своїми колегами з України та Канади.

Після переговорів з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою Петер Сійярто у дописі в соцмережі повідомив, що в угорсько-українських відносинах було досягнуто прогресу, зокрема щодо внесення змін до угоди про прикордонний рух, які сприятимуть урегулюванню ситуації на кордоні двох країн.

My Website

«З надією чекаємо завтрашнього засідання угорсько-української освітньої робочої групи, адже зараз найважливішим завданням є відновлення прав угорської громади Закарпаття на використання рідної мови, зокрема у сфері освіти», – зазначив Петер Сійярто.

Міністр наголосив, що завдяки розвитку інфраструктури, який відбувається за сприяння Угорщини, у Фейнєшлітке на українсько-угорському кордоні з’явилася можливість перевантаження мільйона контейнерів і трьох мільйонів тонн пшениці та олії щорічно. Це може стати великою підмогою для підтримки торгівлі України в напрямку Європи.

В іншому дописі у Facebook у середу Петер Сійярто повідомив про свою зустріч з очільницею міністерства закордонних справ Канади.

«Мелані Джолі – сьомий міністр закордонних справ Канади, з яким я працюю. Наразі ми поставили перед собою мету надати нового поштовху співпраці між Угорщиною та Канадою, тим паче, що цього року Угорщина головуватиме в ЄС, а наступного – Канада очолить G7», – зазначив він.

«Наше співробітництво у сфері оборони є важливою опорою безпеки Угорщини, адже угорські пілоти винищувачів пройшли підготовку і в Канаді, а угорська радіолокаційна система ППО частково закуплена з канадських джерел», – додав міністр.

Сійярто наголосив, що «обидві країни належать до ядерного табору» (частка ядерної енергетики в обох державах становить понад 10%) і сторони погодилися використовувати потенціал співпраці в галузі досліджень та розробок.

«Гарною новиною є й те, що Угорщина має рекордні обсяги експорту до Канади, які перевищують 450 мільйонів доларів, головним чином за рахунок продуктів харчування», – повідомив міністр.

 (hirado.hu)

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
У КЗ «Центр олімпійської підготовки Закарпатської області» урочисто відкрили реконструйований зал
18:00
Рятувальники допомогли туристу, який заблукав у горах на Рахівщині
17:30
Герої посмертно отримали звання почесний громадянин Ужгорода
17:10
На Тячівщині затримали підозрюваного у переправленні військовозобов’язаних через кордон
16:54
Закарпатець братиме учать у складі національної збірної на Strong Spirit’s Games
16:34
На Закарпатті на реалізацію проєкту «єРобота: Власна справа» спрямовано 118 млн грн
15:45
Закарпатські газовики відзначили 50-річчя газифікації краю
15:30
Спецпрокурори викрили нові схеми розкрадання деревини на 32,8 млн грн у ДП «Ліси України»
15:17
Закарпатка здобула медаль на чемпіонаті України з дзюдо
14:52
В Ужгороді – тимчасове пониження тиску водопостачання в мікрорайоні Радванка і промисловій зоні
14:26
Всі новини
Головне