15931
14:24 24.062024

Закордонним угорцям потрібний серйозний захист інтересів

Політика 2281

У хорватському місті Рієка відбувся круглий стіл з питань національної політики «Після виборів, перед викликами», організований Демократичною співдружністю угорців Хорватії, учасники якого прийняли спільну заяву.

У заході взяли участь зокрема Державний секретар з питань національної політики Угорщини Арпад Янош Потапі, голова Демократичного союзу угорців Румунії Гунор Келемен, голова Союзу угорців Воєводини Балінт Пастор, голова Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) Василь Брензович, голова Демократичної співдружності угорців Хорватії Роберт Янкович.

У спільній заяві учасники зійшлися на думці, що лише мирне завершення російсько-української війни може гарантувати безпеку та довгостроковий розвиток регіону, а також висловили стурбованість низкою труднощів, які постали перед закарпатськими угорцями внаслідок війни.

Підписанти висловили сподівання, що попередні існуючі права закарпатської угорської громади будуть повністю відновлені як умова вступу України до Європейського Союзу.

У заяві відзначають закарпатських угорців за те, що вони залишаються на своїй батьківщині, незважаючи на війну та спричинену нею важку соціально-економічну ситуацію, а також за те, що вони, незважаючи на виклики, з усіх сил підтримують мережу своїх інституцій.

Учасники зустрічі привітали результати, досягнуті на виборах до Європарламенту, «які показують, що для угорських громад важливо, щоб їхні голоси були почуті на європейському рівні», а також усі результати виборів, завдяки яким партії угорців Карпатського басейну в минулому році зберегли свої позиції на національному, регіональному та місцевому рівнях. Крім того, висловили сподівання на успішну участь у цьогорічних виборах трансільванських угорців Румунії.

«Закордонні угорські громади збережуться лише за умови сильного представництва їх інтересів, яке можна зміцнювати завдяки широкій співпраці угорців», – йдеться у заяві.

hirado.hu

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах