15934
11:34 27.062024

Угорській нацменшині повернуть права – Стефанішина

Політика 2433

Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина пообіцяла, що Україна готова виконати 11 вимог Угорщини стосовно захисту прав національних меншин. Про це вона заявила на першій Міжурядовій конференції щодо вступу України в ЄС.

«Станом на зараз ми щиро віддані наміру вирішити та на цій основі повністю втілити 11 питань, порушених, зокрема, угорською стороною, спрямованих на посилення захисту прав національних меншин, і продовжувати двосторонні консультації з Угорщиною в цьому напрямку», – повідомила віцепрем’єрка.

Вона зазначила, що Україна також готова втілювати подальші кроки в питанні захисту прав нацменшин, «погоджених у межах діалогу і на основі відповідних угод з Угорщиною, добросовісно і як внесок у взаємне розуміння, довіру та повагу».

Угорський уряд наполягає, щоб Україна повернула угорській меншині всі права, які вона мала до 2015 року: вільне використання угорської мови в освіті, культурі та суспільному житті, а також політичне представництво на регіональному та державному рівнях.

Днями розпочалися переговори про вступ України та Молдови до Європейського Союзу.

 (vg.hu)

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах