У Мукачеві 3 день проходить консультативне опитування
Є таке прислів’я, суть якого полягає у тому, що громадяни відповідають за тих, хто править країною, власне, безпосередньо відповідають за те, у якому стані вона знаходиться.
Напередодні опитування.
Море листівок, запрошень, роздруківок, оголошень та афіш. Витрачений час,сумлінна підготовка, створення 12 дільничних комісій, витрачені кошти на бюлетені та постійне нагадування для мешканців Мукачева про консультативне опитування.
Все це було зроблено для того, щоб дізнатися громадську думку та ставлення людей до важливих процесів, які відбувається у місті. Щоб з’ясувати, згуртувати населення, задіяти певним чином до конкретних рішень.
Відтак, аби все більше і більше мукачівців бодай знали про опитування, не говорячи про те, щоб пішли і віддали свій голос, за декілька днів до нього у місті було проведене прес-конференцію за участю керівника міської комісії з консультативного опитування Олександра Галая. Під час зустрічі він зокрема зазначив, що міській владі треба знати думку містян з різних питань. Це така форма діалогу, яка дає змогу почути позицію громад і що це своєрідна форма прямої демократії.
Та чи варто питати тих, хто не хоче говорити?
Пам’ятаю, що я завжди активно брала у виборах. Ну, як активно? Вийти з будинку та поставити галочку навпроти своїх вподобань, я не вважаю якоюсь надзвичайною активністю. Це швидше обов’язок, який чомусь виконувати у нашій країні хочуть не всі.
Коли я прийшла на свою дільницю, то зовсім не побачила біля неї людей. Поблизу дитсадку, стояло лише два дідусі, які розмовляли щось про Петра Порошенка, Авакова і тд. Поблукавши по дошкільному закладу знайшла дільницю. Із присутніх там були лише спостерігачі, а зустрічали мене ледь не з хлібом та сіллю, бо таких як я, тобто тих, хто хоче взяти участь в опитуванні –мало.
«Дуже мало людей ходить до нас – розповідає жінка, яка дає мені бланк. – Ви живете самі? Ваші батьки прийдуть взяти участь в опитуванні. А сусіди? Запросіть їх, бо люди не ходять». Дивлюся на урни, а на дні трохи заповнених бланків. Стало навіть сумно від цього. Виходить: людей питають, а вони мовчать.
Питання щодо питань?
Поставили «За» та «Проти» потрібно було лише у 4 питаннях. Серед них:
1) Чи схвалюєте Ви обов’язкове включення до щорічного бюджету міста Мукачева надання адресної матеріальної допомоги пенсіонерам та працівникам бюджетної сфери міст?
2) Чи схвалюєте Ви перенесення з почестями поховань загиблих з центральної частини міста Мукачева на центральне кладовище міста Мукачева?
3) Чи підтримуєте Ви зміни в медичній галузі міста Мукачева?
4) Чи підтримуєте Ви зміни в освітній галузі міста Мукачева?
Якщо на перші два питання відповісти просто, то на інші – складно, бо про те які саме зміни в медичній та освітній галузі відбулися у місті знає не кожен. Інформації про зміни не має ні на сайті міської ради, ні на дільницях. Певно, було б не лише доцільно, але й справедливо проінформувати про них громадян, бо виходить, що вони не знають за що голосують.
Іванна Бондарук
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися