3840
20:38 14.052017

Тячівську і Вільховецьку об’єднані громади відвідав перший заступник міністра Мінгрегіону

Політика 2369

1494693766_unnamed-5Про це інформує прес-центр ініціативи «Децентралізація влади».

«Ті перші досягнення, які ми побачили у цих двох громадах регіону, дають нам ще більшу впевненість, що децентралізація – правильний шлях. Об’єднані громади краще дають раду ресурсам з повноваженнями, які їм передала держава. В решті-решт, 70-80% усіх публічних послуг будуть надаватися в таких громадах», – сказав В’ячеслав Негода.

Він висловив сподівання, що саме Закарпатська область незабаром може стати лідером у втіленні завдань реформи місцевого самоврядування, оскільки жителі області і географічно, і ментально дуже близькі та добре обізнані з перевагами функціонування місцевого самоврядування у сусідніх країнах.

«Впевнений, Вільховецька і Тячівська громади як першопрохідці реформи вже стали наглядним і переконливим прикладом для своїх сусідів, що гуртом легше вирішувати питання місцевого значення і вибудовувати ефективну взаємодію з місцевими державними адміністраціями. З іншого боку, ОДА і РДА, від яких перейдуть більшість самоврядних повноважень об’єднаним громадам, зможуть більш якісно займатися стратегічними та інвестиційними питаннями регіонального розвитку. Щодо окремих тверджень, що зі створенням об’єднаних громад місцеві держадміністрації вже не будуть потрібні. Це не так. Вони необхідні, бо це – вертикаль державної виконавчої влади. Там потрібні висококваліфіковані працівники, котрі зараз працюють в цих адміністраціях, які вирішуватимуть інші завдання, координуватимуть виконання державних проектів та програм, забезпечуватимуть контроль за законністю прийнятих рішень органами влади на місцевому рівні. Всім знайдеться робота. Головне – збудувати правильну, ефективну систему управління, яка б працювала на забезпечення прав та інтересів кожної людини. І Закарпаття має бути лідером в цьому. Доганяйте!», – закликав перший заступник міністра.

Звертаючись до мешканців Вільховецької громади, В’ячеслав Негода зазначив: «Краще за вас ніхто не може оцінити, наскільки правильним було рішення про об’єднання. Основна мета реформи – щоб ресурси та повноваження, які передаються на місця, йшли на користь саме вам – мешканцям громад. Зі свого боку ви маєте контролювати місцеву владу, яку обирали. Але не забувайте й допомагати їй. Лідери, яким ви довірили керувати громадою, – одні з перших, хто повірив у цю реформу і взяв на себе велику відповідальність. Їм зараз нелегко. І найкращим стимулом для них буде ваша підтримка».

«Два дні ми провели на Закарпатті і пересвідчилися, що багатонаціональність, різноманіття культурних традицій в регіоні не є проблемою у ході об’єднання громад, як дехто стверджує, а лише особливістю. Більше того, децентралізація дає можливість кожній спроможній громаді підкреслити, розвинути свою унікальність, дає більше можливостей у задоволенні мовних, культурних, духовних потреб, згуртуванні людей, дає можливість стати на шлях успіху. Це доводить досвід вже об’єднаних громад області», – сказав перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода за результатами робочої поїздки до Закарпатської області.

За його словами, усі, хто спекулює на темі національностей, мов і традицій Закарпаття, – які, начебто, можуть постраждати в ході децентралізації, – просто не хочуть, не можуть або бояться змін. «Під час зустрічей з представниками місцевої влади, громадським активістами, вчителями, батьками лунали думки, що тему штучно роздувають. Так, ці питання дуже чутливі для людей, і хтось використовує це як аргумент «проти», коли інших аргументів вже не залишається. Звичайно, при формуванні громад треба враховувати етнічні, культурні, історичні особливості територій, але робити з цього проблему і відмовлятися від подальшого розвитку навряд чи виправдано», – вважає В’ячеслав Негода.  

До відома, у статті 4 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» зазначено, що «при прийнятті рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад беруться до уваги історичні, природні, етнічні, культурні та інші чинники, що впливають на соціально-економічний розвиток об’єднаної територіальної громади».

За словами В’ячеслава Негоди, передача повноважень спроможним громадам сприяє розвитку культурних традицій на їхніх територіях, бо більшість рішень по дошкільній, шкільній, позашкільній освіті, культурним заходам приймаються не десь у районі, області чи міністерстві, а найближче до людей – в громаді.

Перший заступник міністра висловив сподівання, що на наступній сесії обласної ради депутати розглянуть і підтримають перспективний план формування територій громад області, бо Закарпаття єдиний регіон, який до цього часу не прийняв цей важливий стратегічний документ. «Наголошу, що перспективний план в майбутньому можна буде коригувати. Зараз головне – розпочати процес, дати громадам, які хочуть об’єднатися, орієнтири і певні гарантії, а тим, що вже об’єдналися, – можливість спокійно працювати і розвиватися, а не залежати постійно від рішень Уряду», – сказав В’ячеслав Негода.

Довідка

За 2016 рік надходження власних доходів місцевого бюджету Тячівської ОТГ зросли більш ніж у 3 рази (на 43,9 млн грн), порівняно з 2015 роком (з 18,8 до 62,7 млн грн). За січень-квітень 2017 року надходження власних доходів місцевого бюджету ОТГ вже зросли у 1,3 рази (на 6,3 млн грн, +34%), порівняно з січнем-квітнем 2016 року (з 18,5 до 24,8 млн грн). Із розрахунку на 1 жителя показник власних доходів ОТГ збільшився до 1265 грн з 944 грн (+321 грн).

У 2016 році надходження власних доходів місцевого бюджету Вільховецької ОТГ зросли у 3 рази (на 4,4 млн грн) порівняно 2015 роком (з 2,2 до 6,6 млн грн). За січень-квітень 2017 року надходження власних доходів місцевого бюджету ОТГ вже зросли більш ніж у 2 рази (на 1,9 млн грн), порівняно з січнем-квітнем 2016 року (з 1,8 до 3,7 млн грн). Із розрахунку на 1 жителя показник власних доходів ОТГ збільшився більш ніж вдвічі до 298 грн з 145 грн (+153 грн).

1-77

 

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах