8449
19:48 28.032019

Перечинщина готова обирати Президента України

Політика 4289

31 березня в Україні відбудуться чергові вибори Президента. Обирати буде з кого – у бюлетені 39 кандидатів.          

Сьогодні на календарі 28 березня. Як на Перечинщині готуються до виборів, дізнавалася кореспондент «Карпатського об’єктива».

Утворено 33 дільниці

Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Перечинської райдержадміністрації Галина Дужар повідомила, що на території Перечинського району утворено 33 дільниці (з них п’ять у місті), які діють на постійній основі з 2012 року. Спеціальні дільниці відсутні. Окружна виборча комісія з виборів Президента України Територіального виборчого округу №70 знаходиться у м.Свалява. Звідти забиратимуть у п’ятницю виборчі бюлетені, а після голосування та підрахунку голосів везтимуть їх туди ж. ТВО №70 охоплює Свалявський, Перечинський, Воловецький, Великоберезнянський, Міжгірський і частину Мукачівського району.

Скільки нас: много нас? мало нас?

На сайті ЦВК довідуємося про кількість виборців, які можуть взяти участь у голосуванні. Станом на 28 лютого є відомості про 35 560 427 виборців, які будуть внесені до списків. На Закарпатті менше мільйона – 956 229. У Перечинському районі така кількість: 23 426 виборців, з них 197 з відміткою про вибуття. Протягом місяця у списки вносилися корективи.

Хочу голосувати, але у Перечин не йду!

– Виборчий процес триває три місяці, – зауважила Галина Василівна. –  Протягом цього часу складаються списки виборців. З виборцями ми проводили роз’яснювальну роботу: як знайти себе у списках, що робити і куди звертатися, якщо нема у списках, які документи мати із собою, аби отримати бюлетень і здійснити своє волевиявлення. Хочу сказати, що у цьому плані молодь проявилася краще, як дорослі. Молоді люди приходили до нас із паспортом, і ми вносили їх до списку. Це дві хвилини роботи. А ось дорослі…  Розповім декілька випадків, які нам відомі. Люди середнього та старшого віку ішли у сільську раду або на дільницю і погрожували, лаялися, причому без паспорта або будь-якого документа, який би засвідчував особу. Їм казали: «Ідьте у Перечин, зверніться у Державний реєстр виборців, бо це питання у їхній компетенції». А вони обурювалися, мовляв, чому маємо їхати із села у райцентр. Хотіли, аби за них це питання інші вирішили. У межах чинного законодавства ми і вирішували.

Пані Галина додала, що чимало виборців звернулося до них у зв’язку із тимчасовою зміною місця голосування. Причини різні, насамперед, проживання та робота на території району. Зверталися також переселенці та працівники, які у день виборів працюватимуть на дільницях. Їх було внесено до остаточних списків.

Багато хто, кому виповнилося 18 років, не знайшов себе у списках.

– Це не доопрацювання міської та сільських рад, – пояснила пані Галина. – З 2016 року прізвища подають органи реєстрації, а ми вже їх опрацьовуємо.

А тим часом на дільницях робота триває

У Перечині я завітала на дві дільниці. Виборча дільниця за №210370 знаходиться у приміщенні КП «Комунальник» по вул.Ужгородській. Три кабінки, три великі урни та дві малі готові. На столах лежали передвиборні програми кандидатів на пост Президента України. Секретар та член виборчої комісії якраз готувалися почепити їх на стіну. У списках 965 виборців, але чимало з них не прийдуть голосувати, бо декілька років живуть та працюють за кордоном.

Дільниця за №210367 знаходиться у приміщенні Районного будинку культури та гімназії. На стінах почеплені передвиборні програми кандидатів на пост Президента України. У залі, де проходитиме головування, є чотири кабінки, три великі та дві малі скриньки. Попід стіною розставлені столи для членів комісії. А їх буде працювати 16.

Вдалось поспілкуватися з головою виборчої комісії Оксаною Палетич.

– Комісія працює з 14 березня. Кабінки та скриньки для голосування готові. Списки також. У попередніх списках було 1279 виборців, в остаточних – 1292. Звідки взялося 13 виборців? – перепитує. – Вісім переселенців та 7 тих, яким виповнилося 18 років.

Пані Оксана показує списки: напроти одного прізвища написано «померла». Пояснила, що жінка померла, коли списки були сформовані. Серед виборців чимало літніх людей, яким за 80. У зв’язку зі станом здоров’я 27 виборців голосуватимуть вдома.

– Аби людина могла проголосувати вдома, повинна бути довідка від лікаря, заява, в якій обов’язково має бути вказана адреса. На підставі цих документів готуємо постанову. Подавати документи для головування вдома можна подати до 20 години 29 березня.

***

У центрі Перечина стоять палатки з агітаційною продукцією. Люди минають їх, поспішаючи на автобус та у справах. Агітатори нудьгують. У штабах двох кандидатів двері були закриті. В одному штабі сказали, що на всіх 33 дільницях будуть спостерігачі від їхнього кандидата.

Більшість моїх співрозмовників зізналися, що голосувати підуть, бо це ж, насамперед, виконання громадянського обов’язку.

Ірина Коваленко

 

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Воловеччині чоловік катував товариша, а на Тячівщині хотів заколоти знайомого вилами
20:36
У Хустському районі внаслідок зіткнення легковика та автобуса одна людина загинула та ще одна травмувалась
20:23
На Мукачівщині вогнеборці ліквідували пожежу в житловому будинку
20:11
На Закарпатті дві великі прийомні родини отримали нове житло
19:59
Академічний естрадно-духовий оркестр запрошує закарпатців на концерт
19:21
У Берегові триває турнір з боксу
19:11
Переправляли до Румунії двох «клієнтів» за 8 тисяч доларів США – на Закарпатті затримали спільників
16:02
В Мукачеві притягнули до відповідальності чоловіка, який кермував напідпитку та пропонував хабар
15:58
Ужгородські баскетболісти зустрінуться з лучанами та рівнянами
15:51
Довічне позбавлення волі отримав депутат, який підірвав гранати під час засідання сільради на Закарпатті
14:11
Всі новини