У Закарпатській ОДА підсумували перший етап формування ОТГ в області

Опубліковано: | Переглядів: 764
 • Поділіться із друзями:

У попередньому номері нашої газети ми вже писали про те, що на черговій сесії Закарпатської обласної ради, 26 вересня, депутати проголосували за перспективний план формування громад Закарпатської області, який налічує 60 ОТГ.

Як зазначив, вже після завершення пленарного засідання облради, директор Закарпатського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми U-LEAD з Європою Іван Дем’янчук журналістам «Укрінформу»: «Сьогодні відбулася історична подія для Закарпатської області – нарешті обласні депутати проголосували за перспективний план формування територіальних громад Закарпаття на 60 громад. Депутати проголосували за основу перспективного плану, що розроблений експертами робочої групи на чолі з Ігорем Бондаренком, головою Закарпатської ОДА, на 54 громади. А в ході голосування було внесено ще декілька пропозицій від фракцій, які були підтримані. Таким чином, кількість громад у плані збільшилася до 60-ти». 

«Далі очікуємо виклику на консультації до уряду представників усіх тих 60-ти громад, які є у Перспективному плані», – підсумував Дем’янчук.

І ось у п’ятницю, 4 жовтня, у приміщенні прес-центру Закарпатської ОДА відбувся брифінг на тему: «Завершення першого етапу розроблення перспективного плану формування об’єднаних територіальних громад Закарпатської області» за участі головного архітектора області, начальника управління містобудування та архітектури ОДА Миколи Пігуляка та завідувача сектору ведення Єдиного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов, Володимира Бабинця.

Під час брифінгу чиновники підвели певні підсумки вже проведеної роботи, виділивши у своїх виступах найважливіші акценти. 

Так, зокрема, Микола Пігуляк зазначив: «Цей брифінг ми запланували, адже саме управління містобудування та архітектури є уповноваженим структурним підрозділом ОДА за погодженням із центральними органами влади саме у питанні проведення децентралізації. Тому саме на нас покладено проведення всіх цих процесів… 

Ми розділили на три етапи розробку перспективного плану Закарпатської області, і ось перший етап завершився. Всі ці процеси відбуваються в рамках чинного законодавства. Як вам відомо, перший етап тягнувся ще з 2015 року. 

Наступний, другий етап – це буде доопрацювання схваленого обласними депутатами Перспективного плану, що ми зараз, у принципі, і робимо. А далі він надійде на затвердження до Кабінету Міністрів України.

Завершальний, третій етап – реалізація цього плану та внесення змін до нього. Це вже буде проходити без погодження з обласною радою».

Таким чином, маємо сподівання, що при діючій обласній владі етапи децентралізації, а саме формування ОТГ, будуть інтенсифіковані, і ми перестанемо бути аутсайдерами цього процесу.

Юрій КОПИНЕЦЬ

ВІДЕО: Дмитро МИСЬ

«Карпатський об’єктив»

Залиште свій коментар

Анонси подій

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події