Уряд Угорщини звернувся за міжнародною допомогою у справі закарпатських угорців
Президент України Володимир Зеленський у грудні минулого року підписав закон про забезпечення прав національних меншин, проте, як вважають в Угорщині, на практиці ще більше звужує ці права. Міністр закордонних справ Петер Сійярто у середу вирушив у Страсбург та повідомив, що уряд Угорщини звернувся за міжнародною допомогою через порушення прав закарпатських угорців.
Міністр зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини у середу вирушив у Страсбург, щоб обговорити питання захисту прав закарпатської угорської громади та покращення її ситуації.
«Коли по сусідству почалася війна, ми вирішили не порушувати питання про звуження прав нацменшин. Проте в Україні, на жаль, нещодавно був прийнятий новий закон, який ще більше обмежує права меншин», – написав міністр на своїй сторінці у соцмережі в середу вранці, повідомляє Index.
У Страсбурзі міністр закордонних справ Угорщини зустрівся з головою Європейського суду з прав людини, почесним президентом Венеціанської комісії та генеральним секретарем Ради Європи та парламентської асамблеї цієї організації. За словами міністра, справа закарпатських національних меншин термінова ще й тому, що, згідно з новим законом, з вересня в країні школи нацменшин можуть, практично, припинити існування. У Страсбурзі Петер Сійярто повідомив, що угорці та румуни звернулися зі спільною ініціативою до Парламентської асамблеї Ради Європи щодо справи закарпатських меншин.
Щодо цього питання Генеральна асамблея вирішила поцікавитися позицією Венеціанської комісії, котра пообіцяла до червня підготувати доповідь про ситуацію закарпатських меншин.
Петер Сійярто зазначив, що в середу в Страсбурзі також отримав відповідну обіцянку.
«Сподіваємося, що міжнародне співтовариство, Європейський Союз та інші міжнародні організації змусять Україну виконати пропозицію Венеціанської комісії так само, як зробили це в кількох випадках щодо законодавства Угорщини», – повідомив міністр. За його словами, Угорщина продовжує підтримувати Україну та не припиняє надавати їй гуманітарну допомогу, «водночас очікуємо від України відновлення прав угорської нацменшини щодо використання рідної мови».
Ми не вимагаємо для закарпатських угорців жодних прав, яких вони не мали раніше, додав міністр.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися