15573
17:06 7.022024

Щодня вербують і ховають військових, у тому числі й закарпатських угорців – Андрея Бочкор

Політика 1589

«Сьогодні, як і два роки тому, я переконана, що Україна переможе, а Європа підтримуватиме її на кожному кроці», – заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у вівторок у Страсбурзі на пленарному засіданні Європейського парламенту.

У дебатах щодо допомоги ЄС Україні президент Єврокомісії зазначила, що два роки минуло з того часу, як Росія почала війну проти України, нації із залізною волею та доброю надією на майбутнє, цим нападом президент Росії Володимир Путін виступив проти свободи, самовизначення і демократії.

За її словами, рішення вторгнутися в Україну було найбільшою помилкою Путіна, і зробив він цю помилку тому, що не розуміє – людське прагнення до свободи завжди перемагає.

«Боротьба українського солдата відрізняється від боротьби російського, життя якого Путін перевернув за давнє минуле і майбутнє, якого ніколи не буде. Україна, навпаки, бореться за щось екзистенціальне, те, що належить людському буттю, що робить її волю сильнішою за волю росіян», – сказала очільниця Єврокомісії.

Вона нагадала, що Євросоюз провів навчання 40 тисяч українських військових і поставив Києву військову техніку на 28 мільярдів євро, водночас має і надалі посилювати військову підтримку України.

Депутат Європарламенту від «Фідес» Андрея Бочкор, долучившись до обговорення, наголосила: «Війна в Україні триває вже майже два роки, і з того часу Європарламент повторює одні і ті ж порожні фрази про те, що ми будемо підтримувати Україну, скільки буде потрібно, а потім депутати покидають зал і живуть своїм спокійним життям».

«Ви горите лихоманкою війни, роблячи політичний капітал на трагедії, в результаті якої загинули сотні тисяч людей, а мільйони втратили домівки та переживають жахи війни. Треба наполягати на припиненні вогню та мирних переговорах, єдиним рішенням є якнайшвидший тривалий мир», – наголосила депутатка, уродженка Закарпаття.

Вона підкреслила, що Угорщина від початку виступає на захист територіальної цілісності та суверенітету України, засуджує російську агресію та надає найбільшу в своїй історії гуманітарну допомогу народу України.

«Молоді, старі, жінки та діти прокидаються або лягають спати під сирени повітряної тривоги, боячись за своїх близьких. І чим довше триватиме війна, тим більшими будуть руйнування, тим більше часу знадобиться для подолання психологічних і фізичних наслідків. Як закарпатська угорка, я бачу й інший бік війни, що кожного дня вербують і ховають військових, у тому числі й закарпатських угорців, і життя стає дедалі важчим», – додала депутатка.

 (hirado.hu)

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Закарпатті провели семінар-тренінг для виховників гри «Сокіл» («Джура»)
17:50
На Закарпатті попереджають про лавинну небезпеку четвертого рівня
16:52
Делегація з чеського краю Височина сьогодні з гуманітарною місією відвідала Закарпатський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії
16:30
Індексація пенсій відбудеться з 1 березня 
14:15
Поліцейські Закарпаття долучилися до вшанування подвигу Українського народу у відсічі російській агресії
13:23
Обласна влада сприятиме благодійникам в реалізації проєктів для ВПО
11:47
Понад 130 тисяч оперативних втручань здійснили закарпатські хірурги у 2023 році
19:27
Відбулася чергова сесія Берегівської міської ради
19:15
Ужгород попрощався із 53-річним солдатом Мирославом Бреньом
19:00
На кордоні України та Угорщини відкриють новий пункт пропуску, а роботу ще одного розширять
15:59
Всі новини