15939
08:30 28.062024

На засіданні Закарпатської облради обговорювали відключення електроенергії та підготовку до зими

Політика 8911

27 червня в Ужгороді відбулося пленарне засідання 15-ої сесії Закарпатської обласної ради 8-го скликання. У сесійній залі спочатку зареєструвалось 44 депутати. Згодом до них приєдналися ще декілька колег.

Серед присутніх були й народні депутати України, дипломати, керівництво Закарпатської ОВА, очільники правоохоронних і контролюючих органів, структурних підрозділів ОВА та журналісти.

Насамперед присутні вшанували хвилиною мовчання усіх жертв російської агресії та полеглих захисників України.

У ході засідання керівники області вручили спільну відзнаку обласної ради та обласної державної адміністрації – нагрудний знак «За розвиток Закарпаття» талановитим краянам за визначні заслуги. Найвищої нагороди краю удостоєні: Любов Фельбаба-Клушина, Віктор Марушку, Михайло Роман, Михайло Сачко.

«З огляду на поточну ситуацію в енергетичній сфері ми мусимо вживати відповідних заходів із розвитку альтернативних видів електрогенерації, щоб бути енергонезалежними, в тому числі через затвердження стратегії енергетичного розвитку. Вжити всіх можливих заходів для максимально ефективної реалізації сонячного, водного та вітрового потенціалу, як наших громад, так і краю в цілому», – наголосив на початку засідання голова обласної ради Роман Сарай.

У сесійній залі також був присутній голова Закарпатської ОВА Віктор Микита. За його словами сьогодні серйозною загрозою для економіки Закарпаття є відключення електроенергії. «Ворог знищив 50% генерації України… Ніхто її не краде, не продає, бо немає що красти. Сьогодні всі ми змушені жити по графікам» – зауважив очільник Закарпатської ОВА. «Ми повинні об’єднатись, а не шукати причин… Бо причина лише одна – це російська федерація, яка нещадно б’є по нашій країні» – наголосив Віктор Микита. Водночас він закликав усіх закарпатців готуватись до зими.

Депутатські запити цього разу прийняли пакетом. Зокрема, вони стосувалися облаштування доріг, боротьби з борщівником, відкриття додаткового пропускного пункту біля Тячева, капітального ремонту доріг та ін.

У ході засідання перед присутніми зі своєю щорічною доповіддю про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні у 2023 році виступив представник Омбудсмена у Закарпатській області.

Приступивши до порядку денного депутати першим рішенням проголосували за внесення змін до бюджету області на 2024 рік. Декілька наступних питань, про результати виконання, а також внесення змін до декількох регіональних програм, проголосували пакетом за основу і в цілому.

Серед рішень Закарпатської облради були про цього дня були два про створення нових почесних відзнак для військових, правоохоронців та цивільних громадян. Відтепер військових відзначатимуть нагородою Закарпатської облради – нагрудним знаком «Честь і доблесть Закарпаття». А для відзначення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців сил цивільного захисту, волонтерів та інших осіб було створено почесну відзнаку Закарпатської обласної ради – нагрудний знак «Сила Срібної Землі».

У ході засідання депутати також погодили призначення керівників комунальних закладів Закарпатської обласної ради. Зокрема, Віталія Якимчука – директором Мукачівського дитячого будинку-інтернату, Михайла Фолучка – директором Мукачівського психоневрологічного інтернату № 1, Оксану Ігнатижак директором Тур’я-Реметівського психоневрологічного інтернату, Наталію Микуляк – директором Виноградівського геріатричного пансіонату, Юрія Чулея – директором Виноградівського дитячого будинку-інтернату, Богдана Кикину – директором Вільшанського дитячого будинку-інтернату, Олега Кириленка – директором Обласного центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю, Олега Муртазіна – директором Центру олімпійської підготовки Закарпатської області.

З усіма керівниками комунальних установ голова Закарпатської обласної ради укладе контракти строком на 3 роки.

Окрім того, депутати прийняли рішення перейменувати комунальні заклади обласної ради: «Міжгірський професійний ліцей» на «Міжгірський професійний коледж», «Вище професійне училище № 3 м. Мукачево» на «Мукачівський професійний політехнічний коледж» та «Свалявський професійний будівельний ліцей» на «Свалявський професійний коледж».

Під час засідання також прийнято рішення щодо реорганізації двох навчальних закладів обласної ради. «Білківський професійний аграрний ліцей» припиняє свою діяльність у результаті реорганізації шляхом приєднання до Комунального закладу «Мукачівський професійний аграрний ліцей імені Михайла Данканича». Припиняє свою діяльність «Хустський професійний ліцей сфери послуг», який в результаті реорганізації приєднується до Комунального закладу «Хустський професійний ліцей».

Водночас у цей день обласні обранці затвердили 7 угод та меморандумів, підписаних у міжсесійний період. Чимало рішень стосувалось комунального майна області.

Наостанок депутати традиційно прийняли ряд звернень до вищих органів влади. Зокрема, до Кабінету міністрів України щодо внесення освітніх закладів до переліку критично важливих об’єктів інфраструктури. У зверненні депутати наголошують, що упродовж останнього місяця відбуваються відключення електроенергії, зокрема і в закладах освіти, школах та дошкільних навчальних закладах. Через це порушується освітньо-виховний процес.

Також обласні депутати звернулися до Уряду щодо невідкладного ремонту дороги загального користування державного значення М-06 Київ – Чоп. У зверненні депутати наголошують, що у зв’язку зі збройною агресією російської федерації проти України та через тривале блокування ворогом морських портів відбулася переорієнтація логістичних маршрутів експортно-імпортних вантажних операцій на автомобільний транспорт, що зумовлено суттєвим збільшенням обсягів перевезення автошляхами Закарпатської області.

Ще одне звернення обласної ради стосується перегляду обсягів обмеження постачання електроенергії. Документ адресовано до Кабінету міністрів України, Міністерства енергетики та компанії «Укренерго». Суть звернення озвучив депутат Олександр Ледида, пропонуючи внести його у порядок денний. Депутати проголосували за таку ініціативу, а згодом підтримали й саме звернення, однак остаточний текст документу спочатку вирішили допрацювати.

Отож згідно слів депутата Олександра Ледиди, суть звернення полягає у тому, що на Закарпатті органами місцевого самоврядування за 2 роки було створено багато додаткових альтернативних джерел енергопостачання. Таким чином на сьогодні область генерує приблизно у 2 рази більше електроенергії, ніж споживає. Водночас до регіону перемістилось дуже багато релокованих підприємств, які створюють додаткові робочі місця. Нинішні графіки відключення, коли енергопостачання припиняється на 4 години, кожні 4 години, є вельми незручним для підприємств. Адже за словами депутата, не можна ж сказати людям: «ідіть додому на 4 години, а потім приходьте знову». В такому режимі виробництву працювати дуже важко. Тому обласні обранці, враховуючи ситуацію, звертаються до вищих органів влади з пропозицією переглянути графіки подачі електроенергії, аби люди могли нормально працювати хоча б протягом світлового дня. За словами депутата, ця проблема є особливо критичною у зв’язку із значним відтоком трудових ресурсів, та власне самих підприємств, за кордон.

Руслан ФАТУЛА

ВІДЕО: Дмитро МИСЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах