17626
14:39 20.052026

Розпочалися українсько-угорські консультації

Політика 1162

Угорсько-українські експертні консультації розпочалися в онлайн-форматі, про що в середу вранці повідомила міністр закордонних справ Угорщини Аніта Орбан. Переговори спільно відкрили міністр закордонних справ України Андрій Сибіга та віцепрем’єр-міністр України Тарас Качка. За словами очільниці угорського МЗС, ці консультації можуть стати важливим кроком на шляху до відновлення двосторонніх відносин та зміцнення майбутньої співпраці.

Аніта Орбан наголосила, що Угорщина залишається відданою суверенітету й територіальній цілісності України, але водночас вважає врегулювання прав національних меншин першочерговим і ключовим питанням у двосторонньому порядку денному. Вона зазначила, що угорська громада Закарпаття є не лише важливою складовою взаємин між двома країнами, а й «містком між нашими народами». «Справжнього прогресу можна досягти лише шляхом відкритого, чесного та професійного діалогу, що ґрунтується на чітких правових гарантіях», – підкреслила міністр.

За словами Аніти Орбан, нинішні консультації можуть ознаменувати початок нового етапу в угорсько-українських відносинах. В останні роки взаємини між державами були обтяжені кількома конфліктами, зокрема питаннями щодо мовних та освітніх прав угорської меншини на Закарпатті, а також політичними розбіжностями, пов’язаними з російсько-українською війною.

portfolio.hu

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах