Про що домовилися голова МЗС Угорщини Петер Сійярто і очільниця МОН України Ганна Новосад
15:50 7.02

Про що домовилися голова МЗС Угорщини Петер Сійярто і очільниця МОН України Ганна Новосад

Політика 348

Голова МЗС Угорщини Петер Сійярто сьогодні зустрівся із міністеркою освіти і науки Ганною Новосад.

Під час розмови пан міністр озвучив пропозиції щодо удосконалення українського закону про освіту. Про це він уже заявив на брифінгу з віце-прем’єр-міністром з європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитром Кулебою. «Безсумнівно, у наших двосторонніх контактах є одне досить складне питання – це стосується закону про освіту. Тому я дуже вдячний, що сьогодні мав змогу зустрітись із міністром Кулебою, а також з міністром освіти», – сказав пан міністр.

Петер Сійярто також заявив, що Угорщина прекрасно розуміє прагнення нашої держави у питанні вивчення і знання державної мови всіма громадянами України. «Але ми б теж хотіли, щоб угорці, які проживають на Закарпатті, мали змогу зберегти свою рідну мову. Ми також вважаємо, що угорці зможуть вивчити державну мову навіть без того, щоби кількість предметів українською у них підвищувалося. Ми готові фінансово допомогти, щоби викладання української було ефективним.

На нашу думку, це питання методологічного характеру і, саме тому, ми запропонували дві позиції у цьому надважливому питанні, і я також попросив пані міністр, щоб українська сторона продумала наші пропозиції. Ми також домовились про те, що пані Новосад обов’язково зустрінеться із представниками спілки педагогів Закарпаття…

Я завжди на боці того, щоб знайти конструктивне рішення, я завжди на боці позитиву. Та якби ми були задоволені поточною ситуацією, ми б не робили пропозиції щодо покращення», – зазначив пан Сіярто.

Також у планах пана міністра МЗС участь у переговорах співголів Спільної міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва разом з віце-прем’єром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитром Кулебою. Далі у програмі передбачені зустрічі з головою Верховної Ради України Дмитром Разумковим та прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком.

Сторони також домовилися, що офіційній зустрічі Володимира Зеленського та Віктора Орбана має передувати засідання міжурядової комісії з економічного співробітництва.

За словами Дмитра Кулеби, ця комісія збереться вже наступного місяця. «7 років наша двостороння комісія не засідала. Ми вже домовилися провести цього року засідання цієї комісії в Будапешті», – розповів він.

«Якщо засідання міжурядової комісії пройде успішно, це відкриє нам шлях для проведення вже навесні зустрічі прем’єра Віктора Орбана та президента Володимира Зеленського», – додав Петер Сійярто.

karpat.in.ua

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне