12901
21:27 28.102021

Що трапилось у Закарпатській обласній раді? Фото, відео

Політика 9905

Сьогодні, 28 жовтня, об 11 годині в Ужгороді мало відбутися засідання Закарпатської обласної ради.

Однак о 10 годині на площі Народній, перед будівлею Закарпатської ОДА, розпочалася попереджувальна протестна акція медичних працівників краю, до яких долучилися представники освітніх і культурних закладів області, а також бібліотекарі.

Мітингарів зібралося декілька сотень. В руках вони тримали плакати з написами: «Ні ліквідації медичних закладів», «Ні звільненню медичних працівників», «Ні знищенню психіатричної служби», «Ні реорганізації…», «Захистимо Закарпатську обласну бібліотеку для дітей та юнацтва»,  і т. д. Люди переймаються, що через так звану реорганізацію чимало важливих на сьогодні медичних, освітніх та культурних закладів краю буде ліквідовано, а спеціалісти залишаться на вулиці.

Під час акції протесту до обласної ради висунули вимоги зняти з порядку денного четвертої сесії VIII скликання питання приєднання 15 обласних закладів охорони здоров’я до Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. А.Новака та в подальшому не планувати такі рішення без суспільного обговорення і погодження з медичною громадськістю краю. До слова, у проектах рішень не передбачалося закриття жодної із цих установ.

Відтак через деякий час до мітингарів вийшли голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров, нардеп від «Слуг народу» Микола Тищенко та ін. Вони, зокрема,  заявили, що засідання облради переноситься, а депутати детально вивчатимуть проблему медичних та освітніх закладів. А відтак ніяких реорганізацій поки не буде. Олексій Петров повідомив, що підписав відповідне розпорядження, яке було опубліковано на сайті облради. Згідно документу засідання перенесено на 25 листопада… «Питання яке було винесено «Командою Андрія Балоги» з приводу реорганізації та ліквідації 15 закладів охорони здоров’я області є недопрацьованим і не на часі» – сказав Олексій Петров.

Однак попри розпорядження голови Закарпатської облради деякі депутати намагалися все таки провести засідання. Спочатку до мітингарів вийшли Михайло Рівіс із «Європейської солідарності» та Володимир Чубірко із «Рідного Закарпаття» і заявили, що проводять консультації із представниками різних фракцій аби засідання обласної ради все таки відбулось цього дня. Михайло Рівіс навіть емоційно заявив, що депутати відправлять у відставку голову облради Олексія Петрова.

Зібравшись у сесійній залі окремі депутати почали збір підписів на клаптику паперу, оскільки ні голови ні заступників не було, а система електронного голосування не працювала. Представник апарату обласної ради попередив присутніх, що засідання незаконне, однак його засвистали.

Депутати зібрали 36 підписів. Загалом депутатський корпус Закарпатської обласної ради становить 64 обранці. У сесійній залі були присутні фракції «Рідне Закарпаття», «ЄС», «Батьківщина», «ОПЗЖ» та «Команда Андрія Балоги». Натомість фракції «Слуга народу», «КМКС «Партія угорців України» та «За майбутнє» були відсутні у повному складі.

Депутати голосуючи руками, обрали головуючим Володимира Чубірка. Так само руками вони проголосували за ряд питань, в тому числі шляхом таємного голосування віддали 35 голосів «за» відставку голови обласної ради Олексія Петрова. Оскільки система електронного голосування не працювала, то не було ні поіменного, ні по-фракційного голосування. Отож зафіксувати, хто за що голосував можливості не було. Для розуміння загальної картини нагадаємо склад ради нинішнього скликання за фракціями:  «Рідне Закарпаття» – 12, «Слуга народу» – 11, «КМКС «Партія угорців України» – 8, ВО «Батьківщина» – 8, «Команда Андрія Балоги» – 7, «Європейська солідарність» – 6, «За майбутнє» – 6, «Опозиційна платформа – За життя» – 6.

А тим часом голова Закарпатської облради Олексій Петров зібрав прес-конференцію. У коментарі журналістам він назвав сьогоднішнє засідання незаконним і повідомив, що вже звернувся з цього приводу до правоохоронних органів. «Те, що відбувається, є порушенням усіх правових норм і має ознаки самоуправства. Я, звернувся з цього приводу до прокуратури та поліції з метою реагування на ці дії», – зазначив Олексій Петров. За його словами це підпадає під статтю 356 Кримінального кодексу України.

На уточнююче запитання від журналістів, коли саме було прийнято рішення про перенесення засідання, Олексій Петров відповів, що підписав відповідне розпорядження о 10 годині, тобто за годину до його початку.

Основною причиною сьогоднішньої ситуації він назвав питання, що виносилися на порядок денний і, в основному, стосувалися бюджету та реформування комунальних підприємств обласної ради.

«Напевно, це й стало основною причиною щодо розходження в думках політичної партії «Слуга Народу» з іншими. Оскільки до нас зверталися лікарі, працівники культури, освітяни, громадські організації та профспілки, на погоджувальній раді, ми прийняли рішення перенести розгляд питання оптимізації комунальних закладів, створити комісії, запросити експертів, прокомунікувати, вивчити усі думки щодо цього питання.

Олексій Петров також нагадав, що першочергово питання щодо оптимізації ініціював на минулій сесії депутат від фракції «Рідне Закарпаття» Володимир Чубірко, який подав депутатський запит з проханням створити групу з оптимізації комунальних підприємств, де обласна рада є власником.

«Ми прийняли рішення про перенесення сесії на 25 листопада, щоб мати час вивчити питання необхідності оптимізації. Заява про вчинення злочину передана в правоохоронні органи, я буду свідком по справі. Відповідно до регламенту і закону я переніс сесію, і те, що відбулося в залі, неправочинне. Кажу як юрист: те, що відбулося, це порушення закону», – наголошує Олексій Петров. Він також запевнив журналістів, що і надалі залишається головою Закарпатської обласної ради, а відтак усі рішення проголосовані у сесійній залі 28 жовтня не мають жодної юридичної сили.

Руслан ФАТУЛА

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне