4031
13:38 7.062017

Саксонські парламентарі зацікавилися розбудовую прикордонної та дорожньої інфраструктури Закарпаття

Політика 2085

У середу, 7 червня, голова Закарпатської облради Михайло Рівіс зустрівся з німецькою делегацією з м.Дрезден, яку очолив депутат Парламенту Саксонії, економічно-політичний спікер фракції партії Альтернатива для Німеччини (AFD), член Комітету економіки праці і транспорту Маріо Бегер.

DSC_1251

Участь у двосторонніх перемовинах також взяли: заступник голови ОДА Володимир Колесніков, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, керівники структурних підрозділів облради та ОДА, а з німецької сторони: депутат Парламенту Саксонії, член бюджетно-фінансового Комітету, член Комітету з європейських справ та оцінки Андре Барт, дипл.інженер-педагог, член Федеральної програмної комісії, керівник Земельної програмної комісії Саксонії, голова Земельного фахового Комітету Христоф Нойман, д-р, заступник голови Земельного фахового Комітету, член районного Правління м.Майзен Штефан Вайдман, оберкомісар Федеральної поліції Міхаель Ульман.

Мета приїзду німецьких гостей – пізнати більше наш край, оглянути прикордонну інфраструктуру та принади з історично-культурними пам’ятками обласного центру.

На початку зустрічі Михайло Рівіс подякував поважним гостям за приїзд в наш багатонаціональний край та за можливість обговорити про перспективні спільні інвестиційні проекти.

– Закарпатська область має тісні та активні міжнародні відносини з прикордонними регіонами Угорщини, Румунії, Словаччини, а також з Чеськими краями. І це не дивно, бо наш край у попередні віки був частиною різних європейських держав, кожна з яких залишала певний відбиток в культурному, духовному та ментальному житті закарпатців.

Парламентар Саксонії Маріо Бегер зазначив, що перед поїздкою до Закарпаття вони ретельно ознайомилися з історичною спадщиною Закарпаття, яке колись називалося Рутенією.

– Вважаємо, що український регіон, який має по сусідству Польщу, Словаччину, Румунію та Угорщину, має багато спільних можливостей розвитку. Адже багато віків території цих держав об’єднувала спільна політика, культура, господарство та мова. Всі вони у свій час входили до складу Галицько-Волинського князівства, а згодом – частина земель до Австро-Угорської імперії. Наша мета – використати позитивний історичний досвід, допомогти відновити якісну інфраструктуру та використовувати її в туристичній, торгівельній, соціально-економічній сферах, – підкреслив німецький парламентар.

Інший його колега по парламенту – Андре Барт зауважив: «Саксонія знаходиться у центрі Євросоюзу і має успішні напрацювання у піднятті економіки та культурних зв’язків. Вважаємо, що європейські кордони повинні розвиватися і хочемо допомогти в цьому, перш за все, прикордонним регіонам з євроспільнотою, зокрема Закарпаттю. Розробити спільні кроки та обговорити всі можливості співпраці».

Відтак було обговорено про обмін студентів. В цьому напрямку, як зазначив Михайло Рівіс, вже діє угода між УжНУ та Карловим університетом Чехії. Також наш виш, який у рейтингу займає 14 місце найкращих вищих освітніх закладів України, активно співпрацює з вишами країн Прибалтики, Польщею та Угорщиною. Не оминула розмова і про малий прикордонний рух, заробітчанство, розбудову дорожньої та прикордонної інфраструктури.

DSC_1291

За словами Володимира Колеснікова, з 11 червня, коли починає діяти безвізовий режим, очікується наплив громадян через пункти пропуску Закарпаття, яких наразі функціонує досить мало та й не всі з відповідною європейською інфраструктурою. Тому очільник ОДА Геннадій Москаль, який нині зустрічається з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, вирішує питання щодо виділення необхідного фінансування для розбудови прикордонної та дорожньої інфраструктури. Адже тепер Закарпаття потребує не менше 20 пунктів пропуску.

Присутній міський голова Ужгорода Богдан Андріїв розповів німецькій делегації про багаторічні дружні стосунки з м.Дармштадт, а також про те, що в навчальних закладах обласного центру активно вивчається німецька мова. Коли зайшла мова про інвестиції, то Богдан Євстахійович зазначив:

– Західних інвесторів приваблює дешева робоча сила та природній потенціал нашого краю. Наявність багатої на мінеральні джерела природи приваблює туристів з інших країн Євросоюзу. Але на сьогодні існує дві актуальні проблеми, які відлякують туристів та гостей. Перше – це величезні черги на кордонах, і друге – відсутність відповідної дорожньої інфраструктури. Закарпаттю бракують якісні дороги, аби туристи комфортно та безпечно могли доїхати до санаторно-курортних баз, – зауважив мер Ужгорода, додавши: – Нам також потрібні серйозні інвестиційні проекти для покращення екологічного стану краю».

Насамкінець зустрічі німецькі гості подякували українській стороні за цікаву інформацію та конструктивний діалог, та виявили бажання більше ознайомитися з Ужгородом, аби визначити, які спільні проекти можна тут реалізовувати, інформує прес-служба Закарпатської облради.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
В Ужгороді вшанували пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи
19:16
Закарпатський молитовний сніданок: за Україну і її захисників
19:06
Історик Володимир Фенич про «Іменний довідник священників історичної Мукачівської греко-католицької єпархії»
16:55
У Закарпатській обласній бібліотеці провели перше засідання книжкового клубу
16:44
У Мукачеві виявили чоловіка, який перевозив вантаж без відповідних документів
16:30
Харків’янка ходить по цвяхах і рятує закарпатців від стресу
15:25
В обласному центрі Закарпаття вшанували 38 роковини Чорнобильської трагедії
15:09
На Закарпатті затримали групу озброєних зловмисників, які в масках увірвалися до будинку пенсіонерки, звʼязали її та вимагали гроші
14:58
Закарпатські ватерполісти серед призерів всеукраїнських змагань
14:11
У Великій Доброні відкрили 58-й Тиждень угорської рідної мови
13:51
Всі новини